style kate mac

Blog o stylowaniu bloksowych szablonów, tych na nowym kodzie. Szablony udostępnione bez ograniczeń i za darmo, porady, instrukcje i trochę lania wody z innej beczki. Zapraszam.

Wpis

poniedziałek, 27 sierpnia 2012

Patterns ze strony www.squidfingers.com

pattern by kate_macWzorek to jedna z najładniejszych rzeczy w szablonie. Znalezienie ciekawego nie jest wcale trudne jeżeli uwzględnisz możliwość zmiany koloru. Każdy wzorek będzie inaczej wyglądał w zależności od użytego koloru. Niektóre sprawdzą się w jednolitych barwach a inne potrzebują nieco blasku w postaci kontrastowych kolorów. Te jednolite kolorystycznie są całkiem proste do znalezienia, szczególnie jeżeli pamiętasz o zasadzie mniej znaczy więcej.

Wzorek jest pikselowy a więc banalnie prosty do modyfikacji. Jest bardzo rytmiczny a jednocześnie esy-floresy zapewniają mu atrakcyjną delikatność. Mój grafitowy wzorek jest wyraźnie zmodyfikowaną wersją brązowego oryginału.

Pochodzenie wzoru: www.squidfingers.com

Licencja: Feel free to use any of these patterns on your own site. If you do decide use one, a credit link back to my site is always greatly appreciated.


powiększony wzorekWzorki to była pierwsza stricte szablonowa rzecz, której szukałam i powyższy wzorek był pierwszym który mi się spodobał, który znalazłam, zmodyfikowałam i użyłam. Nie było to trudne. Ta strona była chyba wtedy u mnie pierwszym wynikiem w google po wpisaniu słowa pattern. Brązowy wzorek widziałam już wcześniej na jakichś blogach więc nie miałam problemu aby wyobrazić sobie jego użycie. Modyfikacja tez nie była trudna. Można do niej podejść łopatologicznie i zmieniać piksel po pikselu bo wzorek jest niewielki (36×36px). Obok w powiększeniu dokładnie widać jak prosta to sztuka.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
kate_mac
Czas publikacji:
poniedziałek, 27 sierpnia 2012 13:08

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

  • aka-misha napisał(a) komentarz datowany na 2012/09/13 14:46:48:

    Witaj, skorzystałam z Twojego szablonu i umieścilam go na swoim blogu. Bardzo dziękuję!

  • kate_mac napisał(a) komentarz datowany na 2012/09/19 11:46:38:

    @aka-misha
    Ależ proszę bardzo. Ale w tej notce nie ma żadnego szablonu więc komentarz zupełnie nie na temat i nie na miejscu. W każdym szablonie jest wyraźnie napisane gdzie należy zostawić komentarz aby wypełnić warunki korzystania więc ten przy najbliższej okazji usunę.

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Zakładki

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa